ساختمان پیش ساخته

ساختمان پیش ساخته

چگونگی اجرای ساختمان های پیش ساخته

1352032812.exir co

مراحل اجرای یک ساختمان ویلایی در زیر بطور کامل شرح داده شده است:

1- آماده سازی (تسطیح خاک): بعد از مشخص شدن کامل محدوده بنا، در صورت وجود شیب در محل، آن را تسطیح و پوشش گیاهی از جمله درخت و بوته ها را از زمین پاک می کنیم.

2- تحویل زمین (محل احداث پروژه): پس از عقد قرارداد و برقراری توافق بین طرفین، یک نیم متخصص از طرف شرکت به همراه خریدار جهت تحویل زمین و مشخص شدن محل قرارگیری بنا در محل حاضر می شوند. بدین ترتیب اولین روز استارت پروژه با مترکردن زمین و مشخص شدن حد و حدود سپری می گردد.

3- احداث پی ساختمان: بدلیل کاهش وزن در ساختمان پیش ساخته حجم پی کوچک می باشد. ابتدا محل شناژها را کنده و میلگردها را طبق نقشه جایگذاری می نماییم، پس از اتمام کار آرماتور بندی و بستن قالب ها بتن ریزی را آغاز می کنیم.

4- نصب اسکلت: اسکلت برش خورده و شماره گذاری شده ساختمان بصورت بسته بندی به محل حمل و توسط پیچ های مخصوص مونتاژ می گردد.

5- اجرای پوشش سقف، فلاشینگ و آبروها: پس از افراشته شدن اسکلت ساختمان، نوبت به اجرای پوشش بام می رسد. از مصالح متنوعی در زمینه پوشش بام استفاده می شود که رایج ترین آنها به تربیب زیر می باشند:
– ورقهای گالوانیزه با رنگ الکترو استاتیک طرح سفال یا ذوزنقه.
– ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان یا پلی استایرن.

6- لوله کشی و سیم کشی: لوله کشی و سیم کشی به صورت توکار یا روکار انجام می شود. این لوله ها فلزی، پلیمری، لوله سفید و نیو پایپ می باشد.

7- زیرسازی و اجرای نمای داخلی: پس از اتمام عملیات لوله کشی و سیم کشی نوبت به اجرای زیرسازی در نمای داخلی می رسد. مصالح مصرفی نمای داخلی به ترتیب زیر می باشند.
– گچ برگ: این سیستم پس از نصب قابلیت رنگ پذیری فوق العاده ای دارد و می توان از رنگ های پلاستیک، روغنی، سند بلاست یا هر نمایی که قابلیت اجرا بر روی گچ را داشته باشد استفاده نمود.
– منیزیم برد: روش نصب کاملا مشابه گچ برگ می باشد با این تفاوت که در مقایسه با گچ برگ مقاوم تر، ضد آب و عایق صوتی قوی تری است.
– دیوارپوش: جنس این نوع از پوشش PVC و تنوع آنها در رنگ و طرح بسیار زیاد است. نحوه نصب آنها بصورت کام و زبانه و کاملا ضد آب و مقاوم در برابر نفوذ حشرات می باشد.
– کاغذ دیواری
– بلکا
– سرامیک: جهت دیوارهای خیس.
– نمای دکوراتیو: مصرف تزیینی دارد.
– زیرسازی و اجرای نمای خارجی

8- مصالح قابل اجرا: مصالح قاب اجراء بر روی نمای خارجی بسیار متنوع می باشند. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:
1- نمای سنگ (گرانیت، تراورتن، باد بر و …)
2- نمای سرامیک
3- نمای آجرپلاک
4- نمای کامپوزیت
5- نمای فایبر سیمنت
6- نمای سیمان تگری و کنیتکس
7- نمای سایدینگ UPVC

9- کفسازی: مصالح قابل نصب بر کف به ترتیب زیر می باشند:
1- سنگ
2- سرامیک
3- موزاییک
4- لمینیت
5- کفپوش PVC
6- پارکت
7- چوب

10- نصب درب و پنجره: انواع درب و پنجره به شرح زیر می باشد:
1- آهنی
2- آلومینیومی
3- UPVC
4- MDF
5- HDF

11- تحویل ساختمان: پس از اتمام کلیه مراحل نازک کاری و برقراری سیستم تاسیسات برقی و مکانیکی، ساختمان آماده بهره برداری است. تمامی ساختمان به رویت خریدار رسیده و کلید ساختمان همراه شناسنامه، بیمه نامه و ضمانت نامه آن تحویل خریدار می گردد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*